Secretaris van Groei & Bloei Zutphen Bert Mulderij verzorgt op donderdag 5 februari een presentatie en werkshop onder de titel 'Van eigen bodem'.
Als je planten goed wilt laten groeien in de siertuin, de moestuin of in potten, dan is het van belang dat je aandacht besteedt aan de grond.
Mulderij praat deze avond dus vooral over compost. Hij laat de aanwezigen onder meer zien én ervaren op welke manier je metingen kunt uitvoeren om meer over de grond te weten te komen.
Wat is compost? Hoe wordt het gemaakt? Wat heb je nodig? Wat kan er fout gaan? Wanneer is compost klaar voor gebruik? Hoe gebruik je het en wat heeft een plant eraan? Als aan het einde van de avond je de antwoorden op al deze vragen kent, moet het ook duidelijk zijn wat wordt bedoeld met 'composteren doet leven'.
Zijn verhaal is gebaseerd op jarenlange ervaring.
Na de pauze neemt Mulderij de eigenschappen van grond onder de loep. Hoe kun je met eenvoudige hulpmiddelen de zuurgraad, het zout- en vochtgehalte en wellicht nog andere dingen meten? Hiervoor gaat hij aan de slag met de aanwezigen. Iedereen die dat wil, kan aan eigen tuingrond, compost of potgrond metingen verrichten.
Neem dus een grondmonster in een potje mee naar deze bijeenkomst!